Sháníte letenku s nejlepší cenou?

sfinga egypt proč mákem

Velká Sfinga v Gíze
Velká Sfinga je starověká památka, která stojí v Egyptě, přesněji v Gíze, poblíž tamního proslulého pyramidového pole.
Sfinga - jedna z nejvýraznějších dominant Egypta | New Travel...
Plánujete-li zájezdy do Egypta, rozhodně si nenechte ujít návštěvu velké egyptské Sfingy.
Sfinga | Egypt v detailech
Sfinga v podobě ležícího lva s lidskou hlavou měla mít i Chefrénovu podobu, což bývá v poslední době zpochybňováno, protože mezi podobou Sfingy a faraona se našly podstatné rozdíly.
Dovolená Egypt » Sfinga
Hlava sfingy je ztvárněním faraona Rachefa a je připojena ke lvímu tělu. Sfingy byly vždy symboly ztvárňující mocné ochránce a tato obzvlášť. Jenom úctyhodné rozměry, jakými se může sfinga pyšnit (73m na délku, 20m na výšku)
Sfinga, Egypt
Podle jistých informací lze soudit, že ikona sfingy představuje jakýsi symbolický organismus složený z prvků lva, orla, býka a člověka a vyjadřuje tak precesní cyklus definovaný cestou Slunce resp.
Ztracená Sfinga z Gízy - odborníci tvrdí, že poblíž pyramid...
Pečlivá analýza historie starověkého Egypta a studium archeologických důkazů naznačuje, že na planině v Gíze poblíž pyramid stála druhá Sfinga, tvrdí výzkumník který strávil desetiletí jejím hledáním.
Sfinga (Egypt) :: Mystika-info
To znamená, že by se Sfinga s tělem lva a orientací směrem k východu dívala toto ráno přímo na souhvězdí, které by mohlo být opodstatněně považováno za její vlastní nebeský protějšek.
Sfinga Egypt soška | Outfit4Events
Sfingy známe především ze starověkého Egypta, kdy se stavěly na počest krále či boha. Král byl zobrazován jako sfinga s lidskou hlavou a tělem lva, bůh zpravidla jako sfinga s hlavou lva.
Egypt: Sfinga - strážce času | Sueneé Universe
Robert M. Schoch byl prvním průkopníkem odhalujícím skutečné stáří Velké sfingy v Gíze na základě jeho rozsáhlých znalostí jako profesora geologie. Čtěte dál a dozvíte se fascinující detaily!
Egyptská Velká sfinga není sfinga. Sloužila astronomům...
Je to žena, nebo muž? Kolem egyptské sfingy krouží mnoho pochybností její pohlaví je jedno z nich. Především však nevíme, kdo ji postavil a jaký je její účel. Nebo to víme? Dozvíte se to mezi dalšími zajímavostmi v našem článku.

97% nadšených zákazníků

Nejrozšířenější online nabídka letenek

Garantovaná nejnižší cena

Akční lety za příznivé ceny

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prozkoumat letenky