Sháníte letenku s nejlepší cenou?

rostliny líska turecká velmi suché ruce

Líska turecká | Zahradnictví Hájek

Líska turecká

Líska turecká velmi odolný strom

Líska turecká velmi odolný strom. Vysoký strom s rovným štíhlým kmenem a kuželovitou korunou. Široce vejčité listy mají okraj dvakrát pilovitě zubatý a jsou poněkud širší ve srovnání s listy naší lísky obecné.

Líska turecká | - vše o zahradě a pěstování

Plody jsou ukryty ve velmi tvrdých obalech, ale jsou chutné a jedlé. Pokud má dostatek místa, je to velmi pěkná solitera. Patří mezi rychle rostoucí dřeviny.

Líska turecká | Lesopark Bělský les

Letokruhy jsou velmi dobře zřetelné. Dřevo je středně těžké, středně tvrdé, nepříliš trvanlivé. Využití dřeva je zejména na nábytek a dýhy.

Diskusní fórum: líska turecká 1 |

Líska turecká; Líska turecká - Corylus colurna; Rychle rostoucí vysoký strom; Stromovka v Českých Budějovicích; Líska - Corylus; 04 Dřeviny

Líska turecká - Zahradnictví Spomyšl

Tvoří vzrostlý, mohutný strom, dorůstající do výšky až 20m. Jeho koruna je široce vejčitá až kuželovitá, polootevřená. V raném věku je jeho kůra výrazně zvrásněná. Ochlupené listy jsou široké, obvejčité, s pilovitým okrajem.

Líska turecká Corylus colurna | Blanokřídlí v Praze

Líska turecká je strom, který může vyrůst do výšky i víc než 20 m. Nyní je to často vysazovaný druh v pražských parcích i v uličních stromořadích.

Líska turecká –

Líska turecká je středně velký strom s hustou korunou. Ta je u mladých stromů štíhlá a kuželovitá, v průběhu let se postupně rozšiřuje. Plodem je oříšek, který je obklopen vláknitou číškou.

líska turecká | Pražská příroda

Jedná se o strom velmi vhodný do měst a uličních stromořadí, velmi dobře odolává zhoršeným podmínkám města, jako jsou výkyvy teplot, sucho a působení dalších negativních faktorů.

Líska turecká bývá součástí městské zeleně, její oříšky jsou...

Líska turecká (Corylus colurna) je opadavý, nevysoký strom pocházející z jihovýchodní Evropy, Kavkazu a jihozápadní Asie. U nás bývá často vysazován v městském prostředí, buď jako solitéra, v lemech podél cest nebo ke zpevnění svahů.

97% nadšených zákazníků

Nejrozšířenější online nabídka letenek

Garantovaná nejnižší cena

Akční lety za příznivé ceny

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prozkoumat letenky